Gadające obrazy

Czyli krótko o ożywianiu nie tylko martwych…

Dzięki nowemu systemowi z Centrum Sztucznej Inteligencji firmy Samsung można niemal dosłownie ożywić nieruchome dotąd obrazy. Wystarczy pojedyńcza klatka, zdjęcie a nawet malunek, by jego bohater przemówił z ekranu w sposób, któremu trudno odmówić realizmu.

Czy jesteś wielbicielem Harrego Pottera, czy nie, trudno nie przyznać racji twierdzeniu, iż odpowiednio zaawansowaną technikę nie łatwo odróżnić od magii!

Bądź na bieżąco z przyszłością! 🙂 Polub Futu.blog na Facebook! 👍

Oczywiście im większą ilością ujęć dysponujemy, tym bardziej naturalny otrzymamy efekt. Zasadę działania algorymu wraz z przykładami – Moną i Merlin włącznie – przedstawiono tu:

Nie tak dawno pisaliśmy na futu.blogu o maszynowym kopiowaniu ludzkich głosów: A zmarli przemówią

Nowa technologia Samsunga może mieć jeszcze większy potencjał futu.blogiczny – co w żadnym wypadku nie martwi naszej redakcji. Niesposób oprzeć się wrażeniu, że dla wielbicieli gwiazd starego kina nadchodzą dobre czasy – czasy Wielkich Powrotów na małe i duże ekrany.

Zapewne tu i tam dołączą do nich fikcyjne postacie będące jedynie wytworem fantazji malarzy i rysowników. Casting ograniczony jedynie wyobraźnią reżysera zapowiada się fascynująco.

Być może kłótnie par już niedługo nie będą toczyć się o to, jaki film obejrzeć wieczorem, ale kto ma grać w nim główną rolę. Czy ktoś znany, czy może my sami? …

Bądź na bieżąco z przyszłością! 🙂 Polub Futu.blog na Facebook! 👍

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.