AI zabiła blogera!

Czyli krótko o łowcy „fejknjusów” i blogu pisanym przez sztuczną inteligencję…

Futu.blog Twoje miejsce w sieci bez reklam

Poznaj Grovera!
Grover to algorytm.
Algorytm wyjątkowo bystry.
Bardziej niż inne algorytmy w okolicy.

Bądź na bieżąco z przyszłością! 🙂 Polub Futu.blog na Facebook! 👍

Grover musi być rozgarnięty. Powstał po to, by tropić w sieci produkty innych sztucznych inteligencji. Wytwory zwane fejknjusami – fałszywymi wiadomościami. Jak choćby ta z samej góry o tym, że AI sieje spustoszenie wśród blogerskiej braci.

Z jakichś powodów, które ktoś śmiało może uznać za dziwaczne, zapanowało powszechne przekonanie, że fejknjusy produkowane przez sztuczną inteligencję są większym zagrożeniem, niż te wytwarzane przez człowieka. AI – wróg publiczny numer jeden.

UWAGA! Fragment wyłącznie dla wielbicieli teorii spiskowych:
Czy ustawienie pierwszej litery alfabetu obok pierwszej cyfry rzymskiej to przypadek?

By Grover podołał powierzonej roli, najpierw musiał przejść szkolenie. Sam nauczyć się pisać… bzdury. Nieodróżnialne od bzdur ludzkich.
Wystarczy zatem podać tytuł: AI zabiła blogera, by po kilkunastu sekundach otrzymać między innymi:

Jeśli kogoś pytasz o tematy związane z nauką, czy technologią, w odpowiedzi zazwyczaj przewija się wątek: to takie dziwaczne! Te słowa staną się jeszcze prawdziwsze, gdy otoczą nas zastosowania sztucznej inteligencji w robotyce…
Mój syn usłyszał ostatnio: Sztuczna inteligencja nadchodzi!
I AI pojawi się długo przed tym, nim to zdanie zdąży wybrzmieć.
Dobra wiadomość jest taka, iż nie zajmie długo, nim się zorientuję.
Zła – że będę musiał pracować ciężej niż dotąd (tłum.red.)

Co więcej, możesz sprecyzować nie tylko temat, ale również styl cyfrowych wypocin – poprzez podanie nazwiska dziennikarza, na którym algorytm ma się wzorować. Swoją drogą, czy powoływanie się algorytmu na to, co usłyszał jego potomek można zakwalfikować jako superfejk?

Skuteczność Grovera w rozpoznawaniu „nieludzkiej” twórczości sięga 92 procent. To znacznie więcej niż potrafiłby osiągnąć jakikolwiek „człekokształtny” spec, których efektywność nie przekracza ponoć procent siedemdziesięciu pięciu.

Tropicielski aspekt umiejętności, choć legł u podłoża powstania algorytmu, wydaje się schodzić na plan dalszy. Kilka dni temu, pewna agencja PR zaprezentowała blog marketingowy w całości oparty o treści wyłącznie Groverowskie. Treści nadzwyczaj spójne, trafne i przekonujące, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Ciekawostką jest, iż nawet zdjęcia autorów są produktem AI i nie przedstawiają „żywych” osób. (pisaliśmy o tym tu: Ferajna z Gangu)

Bądź na bieżąco z przyszłością! 🙂 Polub Futu.blog na Facebook! 👍

Nie musimy wytężać specjalnie futu.blogicznych połączeń międzyneuronalnych, by wylemować*, że nadchodzi koniec pewnej epoki. Zalew koherentnej, nieodróżnialnej od ludzkiej twórczości w trudnej do wyobrażenia objętości na zawsze zmieni internet. Czy na lepsze?

Ponieważ na futu, miejscu o zacięciu skądinąd futurystycznym, odpowiedzi typu „trudno powiedzieć” nie mogą być tolerowane, już niedługo pochylimy się nad kwestią, czy AI zabije nie tylko blogerów, ale inne formy twórczości… A na razie po więcej historii z przyszłości zapraszamy na nasz DWORZEC GŁÓWNY…:)

* wylemować – racjonalnie przewidzieć przyszłość; przyp.red.

10 myśli na temat “AI zabiła blogera!

    1. Jest w tym coś niepokojącego. Teoretycznie powinny się pojawić alternatywne zajęcia, na miejsce tych wypartych przez AI. Ale co komu po tym jeśli lubił akurat to, swoje, które znika… ?

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.